UK Bookmakers

Głośne Czytanie w bibliotece

Administrator.

29 września  to szczególny dzień w kalendarzu biblioteki – dzień urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek  dla  dzieci i młodzieży, ustanowiony na jej cześć  pod nazwą Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to, skierowane jest głównie dla dzieci, u których czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię i pamięć.

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Krośniewicach co roku włącza się w jego obchody i zaprasza na głośne czytanie gości. Tym razem zaproszenie przyjęły dwie grupy krośniewickich przedszkolaków: „Muchomorki” z panią Joanną Suską- Wojnowską i „Misie” z panią Anetą Kotkowską. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o Frani, głównej bohaterce książki „Jak zdobyć przyjaciela - 6 prostych kroków”, oglądały ilustracje i dyskutowały, czy zdobycie przyjaciela to rzeczywiście takie proste zadanie. Oprócz głośnego czytania przedszkolaki przejrzały wybrane samodzielnie książeczki, zwiedziły bibliotekę, a na zakończenie spotkań otrzymały lizaki.

W tym roku odbyło się również jedno bardzo spontaniczne głośne czytanie …na trawniku przed biblioteką, z którego skorzystały dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1, a że pogoda była piękna,  lekcje skończone, piątek… to i one z przyjemnością poznały Franię.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  ANS WSGK KUTNO logo

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer konta:
94 9023 0006 0000 1720 2000 0010

All CMS Templates - Click Here