UK Bookmakers

Turniej Brydżowy im. Jerzego Stępniaka

Administrator.

 DSC0241

W niedzielę, 10 marca 2019r. w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbył się dwusesyjny Turniej Brydża Sportowego im. Jerzego Stępniaka, rozgrywany w ramach Grand Prix Ziemi Łódzkiej. W zmaganiach wzięło udział 48 zawodników, którzy przybyli z różnych stron Polski – z Łodzi, Pabianic, Płocka, Sieradza, Łowicza, Aleksandrowa Kujawskiego, Więcborka, Bielska, Radomska, ale też z Krośniewic i pobliskiego Kutna. Organizatorzy turnieju to Wojewódzki Związek Brydża Sportowego w Łodzi, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach oraz miejscowi pasjonaci tej dyscypliny – Ryszard Borzuchowski i Zbigniew Gralewski, którzy od lat inicjują krośniewickie rozgrywki i zawsze są gotowi, by dzielić się swoją pasją. Turniejowi patronowali Burmistrz Krośniewic i Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Małgorzata Przygodzka – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, życząc graczom sukcesów i dobrych decyzji oraz składając powinszowania panom z okazji Dnia Mężczyzny przypadającego w dniu turnieju.

Po dwóch sesjach i 4 godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców i ogłoszono wyniki. Przedstawiają się one następująco:

I miejsce – Artur Wasiak, Adam Pawłowski (Inwit Pabianice, KDK I KUTNO);

II miejsce – Adam Krysiak, Tomasz Krym (LKS Piast Sieradz, Olimpia Łowicz);

III miejsce – Zenon Darmaszek, Zdzisław Pawlicki (Veolia Łódź).

Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego Marka Ciąpały dla najlepszej pary niezrzeszonej z terenu powiatu zdobyliZbigniew Gralewski i Zbyszek Ratajczak z Kutna.

Puchar dla najlepszej pary mikstowej trafił do Renaty i Tadeusza Gawrońskich (Piast I Feliksów).

Wręczenia nagród dokonali burmistrz Katarzyna Erdmann, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Tomasz Marciniak oraz Małgorzata Przygodzka.

 

Brydż sportowy to odmiana gry, w której dzięki specjalnej organizacji turnieju poszczególne rozdania rozgrywane są na wielu stołach przez różnych graczy. Wynik osiągnięty przez jedną parę zawodników porównywany jest z wynikami innych par rozgrywających to samo rozdanie z tym samym układem kart. Końcowy wynik turnieju ustalany jest na podstawie tego porównania. Zatem osiągnięte rezultaty nie zależą od jakości otrzymanej karty, ale od sposobu jej wykorzystania, czyli od umiejętności graczy. W ten sposób eliminowany jest czynnik szczęścia związany z przydziałem kart i stwarzane są warunki do współzawodnictwa sportowego. Arbiter turnieju, Mariusz Stańczyk – licencjonowany sędzia Polskiego Związku Brydża Sportowego, wykorzystał w czasie zawodów program komputerowy do kompleksowej obsługi turniejów brydżowych, służący m.in. do przygotowania pilotek, kart startowych, liczenia wyników oraz prezentowania ich na bieżąco oraz udostępniania w Internecie.

Turniej brydża sportowego organizowany przez GCKSiR cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga zawodników z różnych stron Polski. W tegorocznej edycji wystartował m.in. Michał Maszenda z Bielska – najmłodszy w historii polskiego brydża mistrz świata reprezentujący nasz kraj w 2014r. w rozgrywkach drużynowych w kategorii U-15. W turnieju wzięli udział również Artur Wasiak – wiceprezes Łódzkiego Związku Brydża Sportowego, członek zarządu PZBS, zawodnik I ligi oraz Adam Pawłowski – zawodnik I ligi.

Brydż to sport, w którym startują głównie mężczyźni, ale w tegorocznym turnieju nie zabrakło również kobiet – cztery panie reprezentowały płeć piękną. GCKSiR w Krośniewicach zachęca mieszkańców gminy, którzy być może grają w zaciszu własnych domów, aby spróbowali swoich sił za rok w Turnieju Brydża Sportowego im. Jerzego Stępniaka. Niezrzeszone osoby również mogą uczestniczyć w zawodach. Warto sprawdzić umiejętności i posmakować turniejowej atmosfery.

Krośniewiccy brydżyści chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Z radością przekażą umiejętności osobom chętnym do poznania tajników gry. Warto podjąć się tego wyzwania, gdyż brydż niesie z sobą rozliczne korzyści dla intelektu – rozwija pamięć, doskonali logiczne myślenie. Ponadto, jak dowodzą badania, gra pomaga wykształcić ważne we współczesnym świecie cechy, takie jak odporność na stres, odwagę, koncentrację, umiejętność podejmowania decyzji, odpowiedzialność za partnera. Częste wykorzystywanie mózgu pozwala utrzymać system immunologiczny w doskonałej kondycji, a także zachować sprawność intelektualną do późnych lat życia. Tak więc jest to lekarstwo na wiecznie trwającą młodość mózgu.

google round logo zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here