UK Bookmakers

Chór A’cappella

Administrator.

APC Collage  2019.03.20 13.45  2 1

Chór A’CAPPELLA powstał jesienią 2006r. z inicjatywy Aleksandry Kołodziejskiej, która od początku istnienia zespołu pełni funkcję jego dyrygentki. Jeszcze tego samego roku debiutował na scenie, wykonując koncert bożonarodzeniowy dla społeczności lokalnej. Od tamtej pory chór wielokrotnie występował, prezentując różnorodne programy we własnym środowisku oraz w innych miejscowościach. Były to koncerty patriotyczne, oprawy mszy świętych, programy okazjonalne i tematyczne przygotowane samodzielnie lub we współpracy z pozostałymi  sekcjami Gminnego Centrum, występy w domach pomocy społecznej, w kutnowskiej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej ,,Tęcza” oraz wyjazdy na przeglądy. Przez lata działalności w składzie chóru występowało ponad 50 osób, a niezaprzeczalną wartością zespołu jest wielopokoleniowość. Ogromnym atutem jest także dystans do siebie, dzięki któremu członkowie chóru są gotowi na różne sceniczne kreacje, a przy tym dobrze się bawią. Nazwa chóru jest nieco przewrotna, bo większość swojego repertuaru zespół wykonuje jednak z akompaniamentem. 

5 listopada 2016r. z okazji 10. rocznicy istnienia zespołu odbył się koncert zatytułowany Co nam zostało z tych lat…, prezentujący kulturę okresu międzywojennego. Przygotowania do jubileuszowej gali oraz widowisko finałowe zrealizowano we współpracy z Łódzkim Domem Kultury w ramach programu Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego

Chór wielokrotnie uczestniczył w dużych przedsięwzięciach artystycznych, wymagających wokalnego, ale też często aktorskiego zaangażowania. Najważniejsze w historii zespołu programy to: 

 • A słowo Ciałem się stało – pierwszy koncert kolędowy (2006r.) i jednocześnie debiut sceniczny,
 • Do wolnej Polski Nam powrócić daj (2008r.) – koncert poświęcony gen. W. Andersowi i jego żołnierzom,
 • Trzech pasażerów pociąg wiózł, czyli rzecz o podróżach, rozstaniach i powrotach (2014r.); koncert z okazji 100. rocznicy utworzenia kolei wąskotorowej w Krośniewicach,
 • W drodze do świętości (2015r.) – koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II,
 • Zapomniane piosenki (cykl dorocznych koncertów z piosenkami z dawnych lat),
 • Wiejskie świętowanie (2016r.),
 • Co nam zostało z tych lat (2016r.)– koncert z okazji jubieuszu zespołu,
 • Kolęda z historią w tle, czyli ludzkie kłopoty małego Boga (2008 i 2018r.) – program o tym, jak historia Polski odbija się w tekstach kolęd i o kolędach z ciekawą historią, zrealizowany wspólnie z sekcjami artystycznymi GCKSiR,
 • Wdzięk, szyk, szarm, styl… (2018r. i 2019r.) – widowisko o kulturze i modzie okresu międzywojennego,
 • Wolność… – (2018r.) koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,
 • Zakazane piosenki (2019r.) – widowisko prezentujące kulturę czasu II wojny światowej.

Chórzyści z przyjemnością wykonują pieśni, i piosenki. Nie stronią od repertuaru patriotycznego, ludowego czy pieśni religijnych. Zawsze śpiewają z serca, a czasem z nut.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer konta:
94 9023 0006 0000 1720 2000 0010

All CMS Templates - Click Here