UK Bookmakers

Kapela Krośniewiacy

Administrator.

APC Collage   2019.03.20 11.11   001 1

Kapela powstała w 2005r. Swoją działalność zespół rozpoczął od repertuaru ludowego i przez kilka lat wykonywał wyłącznie utwory tego gatunku. Obecnie w programach koncertów Krośniewiaków nadal dominuje folklor w odmianie miejskiej. W muzyce o takim charakterze panowie czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Z ludowego muzykowania nie rezygnują – w sezonie dożynkowym niejeden korowód w regionie ma piękną oprawę dzięki temu, że na jego czele kroczą Krośniewiacy.

Jubileusz 10-lecia kapeli panowie świętowali koncertowo – zaprosili zaprzyjaźnione zespoły i sami wystąpili w różnych wcieleniach (również w stylizacji salonowej). Pokazali wówczas swoją wszechstronność, talent i poczucie humoru.

W 2015r. kapela wydała swoją pierwszą płytę (jej nakład został wyczerpany). Znalazły się na niej utwory coverowe, czyli pochodzące z repertuaru innych kapel lub powszechnie znane. Zespół pracuje również nad swoim autorskim programem.

Krośniewiaków często można spotkać na festiwalach, przeglądach, koncertach plenerowych w całym województwie i w bardziej odległych miejscach. W pierwszym okresie swojej działalności rywalizowali z innymi zespołami, z sukcesami prezentując folklor polskiej wsi. W 2009r. zostali laureatami III miejsca w XIX Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel Ludowych w Bedlnie. W 2015r. wygrali festiwal Nutki Złotej Jesieni w Łęczycy, a w 2018r. zostali wyróżnieni podczas IV Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Podwórkowych w Świeciu. 

W swoim rodzinnym mieście Krośniewiacy są znani i lubiani. Każdy wie, że przez wiele lat ich uliczne muzykowanie ściśle łączyło się z tradycją zbiórki WOŚP. Ludowe melodie w ich wykonaniu są stałym elementem części obrzędowej dożynek, a koncerty zawsze zachęcają do wspólnej zabawy. Zespół współpracuje również przy tworzeniu specjalnych programów okolicznościowych. 

Skład kapeli:
Stanisław Stokfisz – akordeon, wokal
Ryszard Jaszczak – banjo, wokal
Tadeusz Pokorski – akordeon
Tomasz Obijalski – kontrabas, gitara basowa
Sławomir Tomczak – instrumenty perkusyjne 

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  ANS WSGK KUTNO logo

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer konta:
94 9023 0006 0000 1720 2000 0010

All CMS Templates - Click Here