UK Bookmakers

Orkiestra Dęta z Krośniewic

Administrator.

Orkiestra powstała w 2010r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora GCKSiR Eugeniusza Kikosickiego. Kapelmistrz Roman Frontczak został zatrudniony 1 września i wówczas rozpoczęto rekrutację. Początkowo zespół nie miał wyposażenia, więc w pierwszym okresie działalności kandydaci na muzyków poznawali nuty oraz ćwiczyli oddech, wykorzystując jedynie ustniki. Gdy w październiku zakupiono instrumenty, rozpoczęły się lekcje indywidualne. Pierwszy występ muzyków (wybranych, gotowych, by zagrać prosty utwór) nastąpił z okazji Bożego Narodzenia jeszcze tego samego roku. Kolejne prezentacje to występy solowe i grupowe aż do 2012r., gdy Młodzieżowa Orkiestra Dęta (taką wówczas nosiła nazwę) po raz pierwszy zagrała w pełnym składzie. Ta data traktowana jest jako początek działalności, bowiem zespół to całość, a nie zbiór solistów, ale wierni odbiorcy pamiętają, że potrzeba było jeszcze czasu, aby powiodło się zgranie muzyków początkujących, bez doświadczenia (nie mają tego problemu orkiestry z tradycjami – nowy instrumentalista wchodzi do zespołu niepostrzeżenie, zdominowany przez grono dobrych, doświadczonych muzyków i szybko się od nich uczy).

Obecnie orkiestrę tworzy 20 muzyków (w tym 8 dorosłych, 7 młodzieży, 5 dzieci). Od początku działalności grupy do dziś przewinęło się przez nią blisko pięćdziesiąt osób (nie każdy, kto próbuje, ma w sobie wystarczający zapał do ćwiczeń, ale kto pokona trudności, rozwija się znakomicie, więc warto podjąć trud). Dla kilku osób zajęcia orkiestry były sposobem na zdiagnozowanie swoich predyspozycji i zainteresowań oraz poskutkowały podjęciem decyzji o rozpoczęciu nauki w Szkole Muzycznej w Kutnie.

3 grudnia 2017r. Orkiestra Dęta z Krośniewic obchodziła swój pierwszy jubileusz – 5. rocznicę powstania. Uroczysty koncert odbył się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa. Przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Jakubem Krygierem, na czele, ksiądz Tomasz Jackowski – proboszcz krośniewickiej parafii, przyjaciele orkiestry, sekcje artystyczne GCKSiR i rodziny muzyków.

Orkiestra najczęściej występuje w środowisku lokalnym, ale chętnie koncertuje też na scenach domów kultury sąsiednich gmin, w kościołach, w szkołach. Repertuar zespołu jest różnorodny – od melodii marszowych, typowych dla orkiestr dętych, po patriotyczne, rozrywkowe i taneczne, nie wykluczając pieśni kościelnych i utworów świątecznych. Krośniewicki band ma coraz bogatszy repertuar, co wpływa na poziom gry zespołu i stymuluje rozwój umiejętności poszczególnych muzyków. Coraz liczniejsze jest też grono fanów orkiestry, która jest jednym z najmłodszych zespołów tego rodzaju w województwie łódzkim.

Próby całości zespołu odbywają się w środy w godz. 17.00 – 20.00, natomiast zajęcia indywidualne z muzykami – w soboty.

APC Collage   2019.03.27 20.14   001 1

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here