UK Bookmakers

Krośniewicka Orkiestra Dęta

Administrator.

APC Collage   2019.03.20 13.45   2 1

Orkiestra powstała w 2010r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora GCKSiR Eugeniusza Kikosickiego. Kapelmistrzem powstającej orkiestry został Roman Frontczak. Początkowo zespół nie miał wyposażenia, więc w pierwszym okresie działalności kandydaci na muzyków poznawali nuty oraz ćwiczyli oddech, wykorzystując jedynie ustniki. Gdy w październiku zakupiono instrumenty, rozpoczęły się lekcje indywidualne. Pierwszy występ muzyków (wybranych, gotowych, by zagrać prosty utwór) nastąpił z okazji Bożego Narodzenia jeszcze tego samego roku. Kolejne prezentacje to występy solowe i grupowe aż do 2012r., gdy Młodzieżowa Orkiestra Dęta (taką wówczas nosiła nazwę) po raz pierwszy zagrała w pełnym składzie. Ta data traktowana jest jako początek działalności.

Obecnie wielopokoleniową orkiestrę tworzy ponad 20 muzyków Od początku działalności grupy przewinęło się przez nią blisko pięćdziesiąt osób (nie każdy, kto próbuje, ma w sobie wystarczający zapał do ćwiczeń, ale kto pokona trudności, rozwija się znakomicie, więc warto podjąć trud). Dla kilku osób zajęcia orkiestry zaowocowały podjęciem decyzji o rozpoczęciu nauki w Szkole Muzycznej w Kutnie.

Orkiestra najczęściej występuje w środowisku lokalnym, ale chętnie koncertuje też na scenach domów kultury sąsiednich gmin, w kościołach, w szkołach. Repertuar zespołu jest różnorodny – od melodii marszowych, typowych dla orkiestr dętych, po patriotyczne, rozrywkowe i taneczne, nie wykluczając pieśni kościelnych i utworów świątecznych. Krośniewicki band ma coraz bogatszy repertuar, co wpływa na poziom gry zespołu i stymuluje rozwój umiejętności poszczególnych muzyków. Coraz liczniejsze jest też grono fanów orkiestry, która jest jednym z najmłodszych zespołów tego rodzaju w województwie łódzkim.

W listopadzie 2023 roku dowodzenie orkiestrą przejął nowy kapelmistrz - Jarosław Świątek.

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  ANS WSGK KUTNO logo

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail:
sekretariat
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dyrektor
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer konta:
94 9023 0006 0000 1720 2000 0010

All CMS Templates - Click Here