UK Bookmakers

,,Bardzo śmieszne piosenki” – recital Katarzyny Żak

Justyna Szadkowska.

 DSC0157W sobotę, 2 marca w sali widowiskowej Ośrodka Kultury OSPa wystąpiła Katarzyna Żak z zespołem. Recital artystki zatytułowany ,,Bardzo śmieszne piosenki” znakomicie wpisał się w czas – ostatnia sobota karnawału i zbliżający się Dzień Kobiet stworzyły dobrą okazję, by o kobietach (przy okazji również o mężczyznach) pomyśleć z przymrużeniem oka. Program koncertu szczególnie temu sprzyjał, a osobowość i talent komediowy aktorki sprawiły, że publiczność bawiła się doskonale.

Katarzyna Żak w trakcie wieczoru wcieliła się w różne żeńskie role – od tzw. kobiety przeciętnej, raz cieszącej się dopiero co poczynionym zakochaniem, innym razem walczącej z pokusami (ot, choćby z apetytem na słodycze), po piękność świadomą swego sexappealu (przy wykonywaniu utworów asystowali tutejsi prawdziwi mężczyźni), nie pomijając ważnego aspektu męskiej zdrady i tego, jak wówczas czuje się kobieta i jak egzekwuje swoje prawa (,,dwie kule w brzuch, w sercu dwie” i po kłopocie). Aby obraz był pełny, nie mogło zabraknąć dobrych rad żony (,,że pierwszego dnia po ślubie to od razu go w łeb”), wyznania blondynki czy historii zawiedzionej Ziuty z Kajewa (co to zakochała się w agronomie, wzbudzając zazdrość dziewczyn z pgr-u, z nasiennictwa i od drobiu, a jemu tak ,,lśniły gumiaki i błyszczał wzrok ”...) i odważnego coming outu dziewczyny, która umiłowała inne przedstawicielki płci pięknej, więc ogłosiła to światu, powiewając tęczową flagą. Dzięki znakomitym tekstom pochodzącym z różnych czasów (m.in. Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego, Artura Andrusa, Macieja Zembatego) oraz kostiumom i rekwizytom, które stworzyły nowy, zaskakujący kontekst dla powszechnie znanych utworów, recital Katarzyny Żak to muzyczny spektakl, który prezentował kobiecą różnorodność w kontekście historycznym i geograficznym (nie sposób pominąć znakomity utwór, prezentujący historię zdradzonej Peruwianki!). Natomiast talent wokalny aktorki oraz aranżacje Hadriana Tabęckiego wykonane przez zespół (Hadrian Tabęcki, Witold Cisło, Bartłomiej Krauz, Piotr Malicki) sprawiły, że koncert dostarczył odbiorcom także ciekawych wrażeń w odbiorze muzyki.

Katarzyna Żak jest znana głównie z ról filmowych i serialowych. Polacy najbardziej utożsamiają ją ze znakomitą kreacją Kazimiery Solejukowej w serialu ,,Ranczo”, ale filmografia aktorki jest o wiele bogatsza i warto ją sobie przypomnieć. Sobotni koncert udowodnił, że aktorka ma różnorodne możliwości i sto twarzy, nie tylko tę widywaną w Wilkowyjach, a przy tym jest kobietą pełną uroku.

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet
wszystkim Paniom życzymy samych radości,
bo dziewczyny są najpiękniejsze, kiedy się uśmiechają (bez względu na wiek!).

Kadra GCKSiR

 

 google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here