UK Bookmakers

Ferie z coolturą już za nami...

Administrator.

 DSC0019W drugim tygodniu ferii zimowych (20-24 stycznia) Ośrodek Kultury OSP tętnił życiem bardziej niż zwykle. Wszystko za sprawą cyklu warsztatów zatytułowanych Ferie z Coolturą, w których łącznie uczestniczyło 35 dzieci zamieszkujących na terenie naszej gminy. Zorganizowano trzy rodzaje warsztatów i wycieczkę do Łodzi. 

20 stycznia odbyło się spotkanie pod nazwą Lampiony i niespodzianki. Były to zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci wykonały lampiony i wazony z masy solnej. Młodzi artyści wykazali się pomysłowością i wyobraźnią podczas realizowanych zadań, czego dowodem były oryginalne i różnorodne prace. Nie zabrakło również chwili na zabawy animacyjne, które przyniosły wiele radości i pozwoliły zintegrować się wszystkim uczestnikom zajęć. Kolejne spotkanie plastyczne miało miejsce w czwartek (23 stycznia). Zajęcia były przeznaczone dla tych osób, które wzięły udział w pierwszym spotkaniu, bowiem prace, które wówczas powstały, zdążyły wyschnąć i można było przystąpić do ich ozdabiania. Lampiony i wazony z masy solnej w zręcznych dłoniach dzieci zamieniały się w istne dzieła sztuki, a dla osiągnięcia tego efektu potrzebne były tylko farby i pędzle, gdyż reszty dopełniła bogata wyobraźnia autorów. Dodatkowo każdy z uczestników warsztatów, przy pomocy specjalnego urządzenia, mógł samodzielnie wykonać autorską przypinkę. 

We wtorek, 21 stycznia odbyła wycieczka do centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Manufaktura w Łodzi. Pierwszym punktem w programie wyjazdu była gra w bardzo modny obecnie laserowy paintball. Wycieczka miała charakter nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny, bowiem po zakończonej zabawie grupa przeniosła się do Centrum Nauki Eksperymentarium. W ośrodku znajdują się ekspozycje, które pozwalają na samodzielne poznawanie skomplikowanych zagadnień z różnych dziedzin nauki czy techniki. Pobyt w Eksperymentarium przyniósł wiele radości nie tylko dzieciom, ale także instruktorom Ośrodka Kultury OSPa, a przejście przez kosmiczny tunel z pewnością pozostało niezapomnianym doświadczeniem dla każdego z uczestników. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w kinie, gdzie grupa obejrzała najnowszą produkcję przygodową dla dzieci i młodzieży – film pt. Doktor Dollitle, będący ekranizacją serii książek autorstwa Hugha Loftinga. 

Kolejne warsztaty przeprowadzone w Ośrodku Kultury OSPa rozwinęły umiejętności kulinarne uczestników – były to zajęcia pn. Pierogi z nadzieniem feryjnym. Młodzi adepci sztuki gotowania samodzielnie wykonali ciasto i różnorodne farsze, a następnie formowali najrozmaitsze kształty i wypełniali je przygotowanym nadzieniem. W efekcie powstały smaczne kwiatki, serduszka oraz pierogi w tradycyjnym kształcie, wypełnione m.in. farszem szpinakowym, białym serem czy bananem i czekoladą. Wszystkie pierogi zostały zjedzone przez wykonawców z wielkim apetytem, w iście ekspresowym tempie.

Ostatnie tegoroczne warsztaty feryjne dotyczyły bezpieczeństwa, a zorganizowano je pod hasłem Poznajemy pracę strażaka. Dzień rozpoczął się wizytą w siedzibie OSP w Krośniewicach, gdzie druhowie opowiedzieli o tym, jak wygląda codzienność osób zaangażowanych w działalność mającą na celu niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, w pożarach oraz w efekcie różnych innych zdarzeń losowych czy kaprysów aury. Uczestnicy mieli okazję z bliska obejrzeć wóz gaśniczo- ratowniczy i przyjrzeć się jego wyposażeniu nie tylko z zewnątrz, ale też zobaczyć urządzenia używane podczas akcji. Można było także przymierzyć strój strażacki. Dzieci dowiedziały się, jak unikać sytuacji mogących powodować zagrożenie, jak prawidłowo postępować w przypadku, gdy zagrożenie jednak wystąpi, poznały też wiele ciekawostek dotyczących pracy strażaków. Z siedziby OSP uczestnicy zajęć przenieśli się do sali widowiskowej Ośrodka Kultury, w której druhowie przeprowadzili kurs udzielania pierwszej pomocy. Niewątpliwie było to fascynujące spotkanie i bardzo pożyteczne, bowiem dzieci wróciły do domów bogatsze o bardzo przydatną wiedzę i umiejętności, w które wyposażony powinien być każdy człowiek.

Czas ferii upłynął w ekspresowym tempie, co oznacza powrót do szkolnej codzienności. Kadra Ośrodka Kultury serdecznie dziękuje uczestnikom wszystkich feryjnych zajęć za wspólnie spędzony czas i życzy dużo energii oraz efektywnej pracy w drugim semestrze. Potem wakacje i mnóstwo niespodzianek. Do zobaczenia!

google round logo  zdjęcia
The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here