UK Bookmakers

KOCHAMY WAS NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!

Administrator.

Kochamy Was nie tylko od święta – takie wyznanie poczynili artyści pięciu sekcji działających w Ośrodku Kultury OSPa, zapraszając członków swoich rodzin oraz mieszkańców rozmiłowanych w muzyce, poezji i tańcu, do obejrzenia programu, który został zaprezentowany w dniu 31 stycznia 2020r. Na widowni zasiedli także przedstawiciele lokalnej władzy – burmistrz Katarzyna Erdman, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Kępisty, członkowie Rady – Anna Chmielecka, Beata Czerwińska, Jadwiga Piotrowska, Mariola Łukomska, Ewa Stolarczyk, Andrzej Konwerski. 

Jako pierwsza zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Krośniewic pod batutą Romana Frontczaka. Muzycy rozpoczęli swój występ od melodii Graj, piękny Cyganie – przedwojennej kompozycji czeskiego twórcy Karela Vacka, do której w latach 60. powróciła Irena Santor, włączając ją do swojego repertuaru. Następnie publiczność wysłuchała solowego występu saksofonisty Macieja Kowalskiego, który uczy się gry na indywidualnych lekcjach, a pierwszy występ z orkiestrą jeszcze przed nim. W kolejnych utworach swoje umiejętności znów zaprezentował krośniewicki band. Najpierw zabrzmiał piękny Walc Barbary z filmu Noce i dnie, skomponowany przez Waldemara Kazaneckiego, znany z ekranizacji powieści Marii Dąbrowskiej (nominacja do Oscara w 1975 r., niestety, nie za muzykę). Kolejny utwór orkiestry to Kwiat jednej nocy – kompozycja Juliusza Loranca, od której pod koniec lat 60. rozpoczęła się kariera zespołu Alibabki. Zespół wykonał także piękną hawajską melodię pt. Aloha oe, spopularyzowaną przez Elvisa Presleya. Na koniec pierwszej części wieczoru zabrzmiał marsz Alamo. Zespół nagrodzono gorącymi brawami, a szczególnie uhonorowano Huberta Łukomskiego – chłopca niespełna dwuipółletniego, który debiutował z orkiestrą jako trębacz.

Kolejną sekcją, która zaprezentowała się na scenie, była Dziecięca Grupa Wokalna pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej. Najpierw Małgorzata Stock zaśpiewała solo pastorałkę Lulejże mi, lulej, a następnie kwartet (siostry Małgorzata i Maja Stock, Natalia Rogucka i debiutująca na scenie Agata Rojewska) wykonały utwory Pastorałka od serca do ucha oraz Szczęśliwych dni. Aplauz dla wokalistek zakończył prezentację kwartetu na scenie.

Kolejna część programu to przeplatanka w wykonaniu uczniów Janiny Arent uczęszczających do Ogniska Muzycznego w Krośniewicach i aktorów grupy teatralnej ,,Na przekór” prowadzonej przez Justynę Szadkowską. Instrumentaliści prezentowali po dwa utwory, z których jeden to kolęda lub pastorałka. Aktorzy popisali się programem przygotowanym na Wielki Konkurs Recytatorski ,,Zwierzątkowo”, który odbył się 29 stycznia 2020r. w Kutnowskim Domu Kultury (krośniewicka grupa złożona z 11 recytatorów zdobyła łącznie aż 6 miejsc na podium i kilka wyróżnień, szczegóły prezentujemy TUTAJ). W tej części programu nie zabrakło wzruszeń, uśmiechu, pięknych ukłonów i scenicznej galanterii. Program w wykonaniu muzyków i recytatorów przedstawiał się następująco:

 

Marek Borkowski – uczeń ogniska muzycznego, 5. rok nauki

Gdy się Chrystus rodzi

– Tango Launa

 

Martyna Płócienniczak – Mole książkowe Hanny Niewiadomskiej

(II miejsce w kategorii 7 lat)

 

Wiktoria Sławińska – Konik polny i boża krówka Jana Brzechwy

(wyróżnienie w kategorii 8/9/10 lat)

 

Julia Chorzalska – uczennica ogniska muzycznego, 4. rok nauki

– Cicha noc

Cza-cza Wiśniowy sad

 

Jakub Śliwiński – Dwa jeże Ludwika Jerzego Kerna

(wyróżnienie w kategorii 8/9/10 lat)

 

Natalia Łuczak – Jeżyk Anny Kacy

(II miejsce w kategorii 8/9/10 lat)

 

Szymon Urbanek – uczeń ogniska muzycznego, 5. rok nauki

Dzisiaj w Betlejem

Habanera – temat z opery Carmen Georges’a Bizeta

 

Franciszek Kruszyński – Kot Jana Brzechwy

(I miejsce ex-aequo w kategorii 6 lat)

 

Nikola Nowak – Zebra Hanny Niewiadomskiej

(wyróżnienie w kategorii 8/9/10 lat)

 

Zuzanna Borzuchowska – uczennica ogniska muzycznego, 2. rok nauki

Wśród nocnej ciszy

– Był sobie król

 

Antonina Pietrzykowska – Cztery łapy Ludwika Jerzego Kerna

(wyróżnienie w kategorii 8/9/10 lat)

 

Nikola Fijałkowska – Szły raz myszy… Doroty Gellner

(,,duże” wyróżnienie w kategorii 7 lat)

 

Mateusz Borkowski, uczeń ogniska muzycznego, 2. rok nauki 

– Lulajże, Jezuniu

– Upływa szybko życie

 

Kacper Sławiński – Psia niedziela Ludwika Jerzego Kerna

(I miejsce ex-aequo w kategorii 8/9/10 lat)

 

Iga Jańczy – Był sobie niedźwiedź Ludwika Jerzego Kerna

(I miejsce ex-aequo w kategorii 8/9/10 lat)

 

Michał Lebiedowicz – uczeń ogniska muzycznego, 1. rok nauki (6 lat)

Gdy śliczna panna

– Zielony mosteczek

 

Martyna Lankiewicz – Kura, co tyła na diecie Pana Poety 

(I miejsce ex-aequo w kategorii 6 lat)

 

Natalia Łuczak – uczennica ogniska muzycznego, 2. rok nauki, 1 rok w szkole muzycznej

Do szopy

walc Usta Milczą, dusza śpiewa z operetki Wesoła Wdówka Franza Lehara

 

Niestety, nieobecni byli Iga Jańczy, Jakub Śliwiński i Nikola Nowak, ale wszystkich instrumentalistów i recytatorów publiczność nagrodziła brawami, nie pomijając także nieobecnych na koncercie laureatów Wielkiego Konkursu Recytatorskiego ,,Zwierzątkowo”.

W ostatniej, czwartej części koncertu zaprezentowali się tancerze, zdobywający umiejętności pod kierunkiem instruktora Roberta Drobińskiego. Grupa zatańczyła polkę i jive”a, a wystąpiła w składzie:Emilia Włodarczyk, Natalia Rogucka, Karolina Nijakowska, Aleksander Kubiak, Stanisław Kalinowski, Tobiasz Cieśliński, Kacper Sławiński. Prezentacja taneczna – rytmiczna i radosna, w sam raz na karnawał, zakończyła program, po którym nastąpiły sowite brawa dla artystów i instruktorów. 

Do wszystkich piosenek, melodii, wierszy i tańców dodano bukiet dobrych słów dla Babć i Dziadków, którzy świętowali swój dzień w czasie ferii zimowych (czas na życzenia nie mija nigdy). Ostatni styczniowy wieczór tego roku był prawdziwie artystyczny i pełen serdeczności, toteż można by powyższą relację zakończyć gorącym okrzykiem Aloha oe! (tym razem na pożegnanie).

The Best betting exchange http://f.artbetting.netby ArtBetting.Net

PARTNERZY:

 herb-krosniewice logo leiber 
 zuk  sm
 expom  BANK-SPOLDZIELCZY
 muks  

Szybki kontakt:

Gminne Centrum Kultury, Sportu
i Rekreacji w Krośniewicach

ul. Łęczycka 19a 
99-340 Krośniewice
tel./fax: 24 252-51-09

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All CMS Templates - Click Here