Bocian, który jest wyjątkowo zakorzeniony w wyobraźni Polaków jako symbol wiosny i powrotu intensywnego życia przyrody, stał się motywem przewodnim spotkania. Szczegółowe informacje o nim odczytane zostały z książki „Ilustrowany inwentarz ptaków”, w której zawarte są opisy i wizerunki 76 ptaków. Uczestnikom zajęć najbardziej spodobała się informacja o sposobie komunikowania się bocianów poprzez klekotanie dziobem „klak-klak” i to, że średnia długość tej części bocianiego ciała (wraz z ogonem) to 108 cm, czyli tyle, ile wzrostu ma jedna z dziewczynek uczestnicząca w spotkaniu.
Po części teoretycznej nadeszła pora na część praktyczną – wykonanie wirującego bociana z papieru. Podczas wycinania poszczególnych elementów składających się na całość sylwetki ptaka było wiele śmiechu i zabawy. „Zrób ślimaka” – tak dzieci mówiły, przykładając do oczu tułów bociana (wyglądający jak czułki ślimaka), co widać na zdjęciach.
W takiej radosnej atmosferze powstały przepiękne wirujące bociany, które swobodnie powieszone na nitce mogą być ozdobą okna albo lampy.
![]() |
zdjęcia |