W programie koncertu można by wyróżnić kilka części. W związku z trwającym okresem Bożego Narodzenia występy rozpoczęły się od kolęd wykonanych solo na instrumentach dętych i klawiszowych. W tradycyjnych utworach bożonarodzeniowych zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia ogniska muzycznego (pianino, keyboard, akordeon) oraz orkiestry dętej (klarnet, trąbka, saksofon). Gdy wybrzmiały wszystkie kolędowe nuty, przyszła pora na lżejszy repertuar. Wówczas na scenie pojawił się tercet złożony z młodych adeptek sztuki wokalnej. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. ,,Prezent dla babci” oraz utwór Roberta Jansona ,,Małe szczęścia” (z instrumentalnym udziałem Magdaleny Kołodziejskiej – solo na trąbce). Następnie znów prezentowali się instrumentaliści – tym razem były to wybrane utwory solo o różnorodnej tematyce i stylistyce – od utworów klasycznych po biesiadne. Ostatnim punktem programu w wykonaniu uczniów była recytacja wierszy dla Babć i Dziadków. Wówczas to zgromadzona publiczność mogła usłyszeć głos artystów, którzy zazwyczaj milczą na scenie, poznać ich wrażliwość oraz poczucie humoru.
Po występie młodych wykonawców przyszła pora na program członków miejscowego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ich występ był dla zgromadzonej publiczności zaskakujący, bowiem miał formę prezentacji teatralnej. Artyści wystąpili w krótkich inscenizacjach wierszy, przekonując publiczność, że mają poczucie humoru oraz dystans do własnego wieku i codziennych dolegliwości. Pięknie śpiewający duet w utworze ,,Dziewczyny, które mam na myśli”, dowcipne wiersze o przypadłościach ciała i duszy w jesieni życia oraz pozostałe teksty rozbawiły publiczność. Zresztą artyści wykazali się nie lada talentem aktorskim, udając zrzędliwych i niezbyt sprawnych staruszków, bowiem na co dzień są osobami aktywnymi, pełnymi wigoru i pogodnymi.
Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem finałowej piosenki, specjalnie przygotowanej na to wyjątkowe święto.
Wieczór z okazji Dnia Babci i Dziadka był z pewnością interesujący dla całych rodzin. Z przyjemnością oglądało się wszystkie występy – i poważne, i dowcipne. Na jednej scenie spotkali się dziadkowie i wnuczęta, a fakt, że nie łączą ich więzy krwi, ma tutaj drugorzędne znaczenie. Najważniejsi bowiem byli ci, którzy zasiedli na widowni i odbierali te z serca płynące dźwięki oraz słowa. Dziecięca refleksja wygłoszona w kulisach przed programem: ,,Bardzo trudno jest być artystą…” mogła być na koniec wzbogacona o drugą część: ,,…ale jakież to piękne!”.
W programie wystąpili:
- uczniowie ogniska muzycznego, przygotowani przez Janinę Arent:
Lukasz Bilicki
Jan Marciniak
Szymon Urbanek
Kaja Mikołajczyk
Iga Chlebos
Zuzanna Felner
Julita Kacprzak
Weronika Broszczak
Alicja Wiśniewska
Weronika Rydzewska
Marek Borkowski
Krzysztof Żak
Marcin Kwiatkowski
- członkowie orkiestry dętej przygotowani przez kapelmistrza Romana Frontczaka:
Maciej Ślusarczyk
Rafał Józefkowicz
Magdalena Kołodziejska
Alan Rybicki
Monika Rybicka
- uczestniczki zajęć wokalnych, przygotowane przez Aleksandrę Kołodziejską:
Magdalena Kołodziejska
Katarzyna Hyzopska
Maria Anuszkiewicz
- członkowie koła ZERiI, przygotowani przez Janinę Arent:
Jadwiga Jędrzejczak
Anna Pachlińska
Janina Włodarczyk – autorka większości tekstów
Małgorzata Rosiak
Maria Pietrzak
Lucyna Kurantkiewicz
Jadwiga Adrjańczyk
Wojciech Wolniewski
Stanisław Hyzopski
Henryk Kurantkiewicz
Jerzy Urzykowski
![]() |
ZDJĘCIA |