O godzinie 15.00 rozpoczęła się V edycja imprezy motoryzacyjnej ,,Cuda na kółkach”. Na terenie rekreacyjnym przy hali sportowej zameldowało się ponad 80 pojazdów. Przeważały jak zawsze motocykle, ale zaprezentowano także sportowe modele samochodów osobowych, samochody retro, pojazdy hybrydowe oraz inne ciekawe okazy mototechniki. Wśród uczestników zlotu znalazły się m.in. dwa pojazdy specjalistyczne służące strażakom. Pierwszy z nich to SCD 37 Iveco – ciężki samochód specjalny z drabiną mechaniczną o wysięgu 37 metrów, wchodzący w skład wyposażenia Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie. Możliwości wysokościowe drabiny zostały zaprezentowane publiczności, przyprawiając niektórych o zawrót głowy. Drugi pojazd strażacki uczestniczący w zlocie to samochód marki Star 25 z motopompą – przyjechali nim strażacy z OSP Siemianów, gmina Strzelce. W gronie uczestników zlotu znaleźli się też niezawodni rowerzyści – Solni Cykliści z Kłodawy. Wszystkie pojazdy zgłoszone przez właścicieli otrzymały numer i zostały poddane ocenie publiczności. Konkurs, zgodnie z formułą wprowadzoną w ubiegłym roku, został przeprowadzony w dwóch kategoriach, z podziałem na pojazdy dwu- i czterokołowe. W pierwszej kategorii zwyciężył motocykl marki Kawasaki 2 700, którego właścicielem jest Przemysław Józefkowicz z Krośniewic. Drugie miejsce zajął motocykl trajka – własność Dominika Jankowskiego, a trzecie miejsce – Honda Gold Wing ,,Biały Miś” (rocznik 1995), którego właścicielem jest krośniewiczanin Henryk Sobczak. Wśród pojazdów czterokołowych zwyciężył czołg 126p, czyli ,,maluch” przekształcony w pojazd militarny – własność Ireneusza Barylskiego z Nowej Wsi. Drugie miejsce zajął pojazd hybrydowy carwer z 2015 r. należący do Zbigniewa Jędrzejczaka z Bardzinka. Trzecią lokatę uzyskał samochód marki Fiat 126p, rocznik 1998 - własność Krzysztofa Kowalskiego z Chodowa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe grawertony od GCKSiR oraz nagrody ufundowane prze firmę Autoczęści Krajewski. Nagrodę specjalną odebrali strażacy z Siemianowic. Nagrodzono również jedną osobę losowo wybraną spośród głosującej publiczności. Zlot zakończono tradycyjnie – paradą ulicami miasta.
Z paradą, show paradą był związany także kolejny punkt programu majówki – występ Grodziskiej Orkiestry Dętej. Zespół złożony z muzyków i mażoretek przemaszerował ulicami Targową, Łęczycką i Polną, a na terenie rekreacyjnym przy hali sportowej zaprezentował najpierw krótki pokaz przed publicznością zlotu, co uświetniło jego V edycję i nadało jej charakter małego jubileuszu, a następnie, po paradzie motocyklowej i wręczeniu nagród laureatom Konkursu Recytatorskiego ,,Podróż na bocianie” (protokół jury TUTAJ) odbył się koncert zespołu połączony z prezentacją układów choreograficzno - marszowych. W programie występu GOD znalazły się standardy, klasyka i najnowsze utwory w tanecznych rytmach. Zespół złożony z młodych ludzi (od uczniów szkoły podstawowej po studentów) jest spadkobiercą pięknej tradycji orkiestrowego grania, bowiem historia zespołu niedługo sięgnie 90 lat (GOD działa od 1929r.), a kapelmistrz Stanisław Słowiński prowadzi ją nieprzerwanie od 38 lat. Zespół podróżuje po całej Europie. Jego artystyczne osiągnięcia są doceniane na konkursach, zaowocowały też udziałem w trzech filmach fabularnych (,,Killerów dwóch”, ,,Szczur”, ,,Skrzydlate świnie”) i nagraniach telewizyjnych oraz dwukrotnym występem na stadionie Realu Madryt. Łączna liczba koncertów orkiestry przekroczyła już 7500. Krośniewiczanie mieli przyjemność obejrzeć jeden z nich i przekonać się, że połączenie gry na instrumencie z wykonywaniem układu choreograficznego wcale nie należy do prostych umiejętności. Występ był widowiskowy i ciekawy pod względem muzycznym.
Na scenie tegorocznej majówki nie mogło zabraknąć sekcji GCKSiR. Jako pierwsi zaprezentowali się jednak uczestnicy warsztatów wokalnych, które w czasie ferii zimowych prowadziła Iga Grzebielucha. Młodzi wokaliści wystąpili w utworach wykonanych wspólnie i solowo. Kolejną grupą, którą oklaskiwała publiczność, był zespół Roztańczony Junior, pracujący pod kierunkiem Katarzyny Barczak. Zupełnie inny, ale nie mniej widowiskowy układ zaprezentowała druga sekcja taneczna GCKSiR, jedna z najmłodszych w instytucji – No Name Kids (instruktor– Jarosław Wróblewski). Popisy zespołów tanecznych poprzedziły występ młodych wokalistów rozwijających zdolności pod okiem Aleksandry Kołodziejskiej. Wykonali oni dwa utwory wspólnie i dwa solo. Młodzi adepci sztuki śpiewu i tańca zaprezentowali swoje umiejętności jako ,,Coolturalini” i był to punkt majówkowego programu, który ucieszył wielu odbiorców, bowiem mogli się przekonać, jak liczna jest grupa utalentowanych młodych ludzi w Krośniewicach (a przecież sekcje nie wystąpiły na scenie w pełnym składzie).
Na zakończenie pierwszej w tym sezonie imprezy plenerowej wystąpił zespół Wesołowski Band z Kutna (z wokalistką Iwoną Kobrzyńską, znaną krośniewickiej publiczności). Przy muzyce zespołu można było dobrze bawić się aż do północy.
Dodatkowymi atrakcjami festynu był plac zabaw dla dzieci, możliwość uczestnictwa w konkursach rodzinnych, stoiska handlowe.
![]() |
ZDJĘCIA | ![]() |
Zdjęcia grupy ASG |
Szanowni Państwo,
w dzisiejszym świecie kultury teledyskowej, z której wynika nieustanna potrzeba zmiany sygnalizowana przez odbiorców, bardzo trudno jest stworzyć imprezę cykliczną, której – jak wiadomo– zasadniczą cechą jest powtarzalność. Bez powtarzalności jednak niemożliwe jest budowanie jakiejkolwiek tradycji. Imprezę motoryzacyjną ,,Cuda na kółkach” udało nam się zorganizować po raz 5., świętujemy więc mały jubileusz. Serdecznie dziękujemy tym osobom, przy współpracy których odbyły się dotychczasowe zloty pojazdów, a w szczególności:
- Panu Sławomirowi Michalakowi – pomysłodawcy imprezy, wspierającemu organizację każdej edycji zlotu;
- Panu Marcinowi Krajewskiemu – fundatorowi nagród dla uczestników;
- Funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Krośniewicach – za współpracę, dzięki której udało się zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, umożliwiając również mieszkańcom obejrzenie widowiskowej parady ulicami miasta;
- Panu Cezaremu Jeziorskiemu za wsparcie cateringowe;
- wszystkim Właścicielom pojazdów, którzy pozytywnie odpowiedzieli na hasło reklamowe zlotu (Cudom należy się rozgłos!) i zechcieli zaprezentować swoje ukochane maszyny w Krośniewicach.
Dziękujemy również krośniewickim młodym artystom za występ podczas majówki:
* uczestnikom warsztatów wokalnych, przygotowanych przez Igę Grzebieluchę,
* zespołowi Roztańczony Junior, przygotowanemu przez Katarzynę Barczak,
* grupie No Name Kids, przygotowanej przez Jarosława Wróblewskiego,
* grupie wokalnej, przygotowanej pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej.