Jury tegorocznego festiwalu obradowało w następującym składzie:
1. Elżbieta Zapendowska – pedagog śpiewu,
2. Dariusz Michalski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia,
3. Jarosław Wasik – wokalista, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu,
4. Miłosz Wośko – muzyk i kompozytor,
5. Darek Sikorski – aktor i reżyser, sekretarz jury.
Na kutnowskiej scenie zaprezentowało się 8 wokalistek i 3 wokalistów (w wieku od 18 do 39 lat). Wszyscy uczestnicy wybrane przez siebie utwory wykonali przy akompaniamencie fortepianu. Zwycięzcą tegorocznego festiwalu został Tadeusz Scheibert z Malborka (,,Ale ta bezczelna mina”, ,,Pejzaż bez Ciebie”), II nagrodę otrzymała Aleksandra Kwiatkowska z Bydgoszczy (,,Zmierzch”, ,,Czemu mnie nie prześladujesz”), a trzecią – Paulina Serwatka z Zakroczymia (,,Nie odchodź”, ,,Już kąpiesz się nie dla mnie”). Laureat I miejsca otrzymał również Nagrodę Starosty Kutnowskiego, a Nagrodę Prezydenta Kutna przyznano Katarzynie Olczykowskiej ze Szczecina. Piotr Kosewski z Sopotu i Grzegorz Walczak z Włocławka to artyści, którym przyznano wyróżnienia (protokół jury dostępny na stronie www.stacjakutno.art.pl). Każdy z widzów koncertu mógł mieć wpływ na werdykt najliczniejszego jury, czyli publiczności. Laureatką nagrody w tym roku została Marta Stachyra z Kutna. Scenariusz i reżyseria koncertu to dzieło Krzysztofa Ryzlaka, a wieczór konkursowy poprowadził Krzysztof Łobodziński.
Krośniewiczanie od kilku lat z przyjemnością korzystają z festiwalowej oferty wydarzeń. W tym roku liczna grupa mieszkańców naszego miasta wysłuchała koncertu ,,Zielona Gęś na herbatce u Starszych Panów”. Szczególnie interesujący był recital Katarzyny Żak pt. ,,Bardzo śmieszne piosenki” – znakomicie zaśpiewany i zagrany (bo to wszak aktorka obdarzona nie tylko ogromnym potencjałem komediowym, ale też talentem wokalnym). Z zaciekawieniem oglądało się i słuchało również utworów zaprezentowanych w ramach ,,Muzycznego przybornika Jeremiego” – koncertu na harfę i akordeon (wystąpili aktor i wokalista Karol Wolski oraz Aneta i Konrad Salwińscy, czyli Duo Milonga; krośniewiczanie znają już ten duet z koncertu, którego wysłuchali w ubiegłym roku w łódzkiej ,,Przechowalni” w ramach projektu Halokultura).
Następny festiwal za rok, w listopadzie 2019 r. Miłośnicy pięknych, znakomicie napisanych, czasem lirycznych, czasem zabawnych tekstów Jeremiego Przybory muszą długo czekać na kolejna ucztę, ale warto, bo co roku ujawniają się nowe talenty i nowe pomysły na śpiewanie miniarcydzieł mistrza, a dobre piosenki są ponadczasowe.
![]() |
zdjęcia - Kutnowski Dom Kultury |