Najpierw podopieczni Janiny Arent prezentowali swoje programy złożone z dwóch utworów, spośród których jeden to kolęda. Była to chyba ostatnia już możliwość, by posłuchać melodii bożonarodzeniowych w programie koncertowym. Warto podkreślić, że niedzielna prezentacja była debiutem scenicznym Natalii Łuczak (uczy się gry od listopada) i Mateusza Borkowskiego (uczy się od października). Ponadto bracia Marek i Mateusz Borkowscy jeden z utworów wykonali w duecie (kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem”). Drugi z utworów prezentowanych przez wykonawców na instrumentach klawiszowych to melodie ludowe (zagrały je Julita Kacprzak i Iga Chlebos), melodie znanych piosenek (,,Wróć do Sorrento” – zagrała Julia Chorzalska) lub klasyka muzyki (jak aria Jontka z opery ,,Halka” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Szymona Urbanka czy ,,Marsz turecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Weroniki Rydzewskiej).
Po występie instrumentalistów zaprezentowały się wokalistki. Dziecięca Grupa Wokalna pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej wykonała kolędę ,,Gdzie ty mieszkasz, mały Jezu” oraz piosenki ,,Powróćmy jak za dawnych lat” i tematyczny utwór ,,Prezent dla babci”. Piękne, melodyjne piosenki z pewnością uradowały serca całej publiczności, nie tylko Babć i Dziadków.
W trzeciej części koncertu znów zabrzmiała muzyka instrumentalna, tym razem w wykonaniu Orkiestry Dętej z Krośniewic. Kapelmistrz Roman Frontczak nie dyrygował, a wspierał swój zespół jako muzyk ze względu na niepełny skład grupy. Krośniewicki band zagrał słynny walc z filmu ,,Noce i dnie”, utwór ,,Serce Matki” – tango z nutą nostalgii, polkę ,,Ta joj” oraz dwa utwory taneczne, jako że trwa karnawał – była to ,,Cha-cha” i ,,Samba Brasil”. Na koniec zabrzmiał niekwestionowany przebój ostatnich lat, czyli ,,Miłość w Zakopanem” (z repertuaru Sławomira – artysty, który wystąpił w Krośniewicach w 2017r.).
Koncert zadedykowano Babciom i Dziadkom, a życzenia zdrowia, znakomitej formy i pogody ducha w imieniu zespołów i pracowników GCKSiR przekazała dyrektor Małgorzata Przygodzka. Po zakończeniu występów artyści do życzeń, tak jak obiecali, dołożyli uśmiechy, uściski, laurki i inne przygotowane niespodzianki, a na koniec wszyscy mogli porozmawiać, podzielić się wrażeniami i dobrym słowem – zgodnie z tradycją instytucji.
![]() |
zdjęcia |