W koncercie wystąpili krośniewiczanie – sopranistka Alicja Zientalska i chór A’cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej, a także muzycy – pianista Zbigniew Merecki i skrzypaczka Kornelia Baranowska (z krośniewickim sercem). Na program złożyły się teksty dotyczące życia i działalności obu hierarchów, z których pierwszy przeprowadził polski Kościół przez lata komunizmu, a drugi swoim nauczaniem i postawą sprawił, że odnowiło się oblicze ziemi, tej ziemi. Teksty dotyczące świętego Papieża i błogosławionego Prymasa Tysiąclecia odczytali lektorzy Rafał Ślusarczyk i Tomasz Szczygieł.
W koncercie wykorzystano utwory klasyczne – Laudate Dominum W. A. Mozarta i Ave Maria. Cacciniego (kompozycja radzieckiego gitarzysty Władimira Wawiłowa; powstała ok. 1970r.). Piękne pieśni, należące do najlepszej muzycznej spuścizny kultury europejskiej, wykonała sopranistka Alicja Zientalska. Natomiast chór A’cappella zaprezentował utwory współcześnie skomponowane, wykonywane w czasie uroczystości religijnych, np. Błogosławieni miłosierni (hymn Światowych Dni Młodzieży zorganizowanych w Krakowie w 2016r.) oraz pieśni związane pontyfikatem Jana Pawła II, jak Totus Tuus (nawiązująca do biskupiego i papieskiego zawołania Karola Wojtyły) czy Nie lękajcie się (w warstwie tekstowej wykorzystująca fragment słynnej wypowiedzi Jana Pawła II w czasie inauguracji pontyfikatu w dniu 23 października 1978r.; hymn Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z Papieżem Benedyktem XVI w Krakowie w 2006r.). W programie znalazły się też pieśni sprzyjające skupieniu i modlitewnej refleksji, m.in. Jakie piękne jest imię Twe, W cieniu Twoich rąk, Twoja miłość jak ciepły deszcz. Partie solowe wykonały Aleksandra Kołodziejska, Magdalena Mitlas- Kostrzewa i Angelika Filipiak.
Na zakończenie zgromadzona w kościele publiczność mogła też usłyszeć młody, pełen energii głos Jana Pawła II, który w czasie swojego pierwszego papieskiego wystąpienia podczas uroczystości inaugurującej pontyfikat mówił o wielkości i sile Prymasa Tysiąclecia, bez którego nie byłoby Polaka na Stolicy Piotrowej. Tak, był to program o wierze, sile i pokorze gigantów.
Ksiądz dziekan Tomasz Jackowski serdecznie podziękował wykonawcom, a publiczność zgromadzona w kościele nagrodziła artystów gorącymi oklaskami.
Po koncercie chór i muzycy zaprezentowali jeszcze oprawę liturgii Mszy św. – wówczas zabrzmiały m.in. znane wcześniej krośniewiczanom utwory Schowaj mnie, Powietrzem moim jest i W Tobie jest światło, a także nowo opracowana przez zespół piękna pieśń eucharystyczna pt. Zbliżam się w pokorze (Hymn św. Tomasza z Akwinu).