Zajęcia plastyczne nakierowane były na pobudzanie wyobraźni artystycznej, dzieci rysowały „podwodny świat”, zimowe krajobrazy, a ponieważ pierwszy tydzień ferii zbiegł się ze świętem Babci i Dziadka, każdy uczestnik ferii przygotował prezent -laurkę z życzeniami. Wiele radości, śmiechu i ciekawych pomysłów dostarczył blok pod hasłem „baloniki z ludzka twarzą”- dzieci mając do dyspozycji kolorowy papier, bibułę, markery z nadmuchanych balonów tworzyły zabawne kukły, często były to własne karykatury, co uczyło dystansu do samego siebie, poczucia humoru, umiejętności krytycyzmu.
Jednym z założeń wcześniej ustalonego programu ferii były piesze wycieczki pod hasłem „My się zimy nie boimy”, podczas których dzieci korzystały z uroków tej pory roku, mogły również zapoznać się z historią naszego miasta i jego zabytkami. Ciekawym urozmaiceniem dla uczestników ferii była wizyta w kotłowni Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Przyszłość”, którą zorganizowano w ramach akcji poznawania instytucji i firm naszego terenu. Pan Henryk Ociepa Prezes Spółdzielni zapoznał dzieci z pracą kotłowni, opowiedział o ciekawostkach technicznych, pokazał pracę kotłów, technologię dostarczania ciepła do mieszkań. Na koniec dzieci przy 46 metrowym kominie zrobiły sobie wspólne zdjęcie, podziękowały za zaproszenie, wręczyły honorowy order z napisem „Firma przyjazna dzieciom”.
Jak zawsze, zgodnie z tradycją Ośrodka Kultury dzieci uczyły się nowych piosenek, które chętnie śpiewały ,a każdy kolejny dzień rozpoczynały optymistyczna zwrotką: …”od rana mam dobry humor …„. Dopełnieniem rekreacyjno-wypoczynkowych zajęć były umiejętnie wplecione informacje historyczne, bowiem w trakcie ferii mijała kolejna rocznica wyzwolenia spod okupacji niemieckiej naszego miasta (19.01.1945r), oraz rocznica wybuchu powstania styczniowego- było to przyczynkiem luźnego nawiązania do historii ogólno-narodowej i lokalnej na zasadzie uczymy się bawiąc.
Integracyjny wymiar miało czwartkowe spotkanie z zaprzyjaźniona grupą dzieci z Biblioteki Publicznej, podczas którego zorganizowano konkursy, quizy, zabawy typu : zgaduj-zgadula, kalambury, koło fortuny, w których należało wykazać się intelektem, refleksem i zręcznością.
Na zakończenie ferii dzieci otrzymały niezwykły bonus – przyjechał teatr z Krakowa „Moralitet” z przedstawieniem o tyle ciekawym co pouczającym, traktował bowiem o zaletach korzystania z komputera, ale też o jego zgubnych wpływach (zwłaszcza jeśli chodzi o czas spędzany przed komputerem). Przedstawienie nosiło tytuł :”Zalogowani” i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po spektaklu nastąpiła ożywiona dyskusja, dzieci otrzymały autografy, a na pamiątkę całej grupie zrobiono wspólne zdjęcie.
Wszyscy uczestnicy zajęć zostali tradycyjnie obdarowani upominkami, które mamy nadzieję „osłodzą” powrót do normalnych, szkolnych obowiązków i zachęcą do udziału w zajęciach podczas przerwy wakacyjnej.